Kā samazināt veselības izdevumus? 2018-08-30

Nav nekas neparasts, ka mūsdienās vizīte pie ārsta nemaksā dažus eiro, it īpaši, ja runājam par privātklīnikas apmeklēšanu. Valsts apmaksātu ārstu apmeklējums tiek piedāvāts par zemu cenu, bet reizēm uz valsts apmaksātu ārstēšanu vai vizīti var nākties gaidīt mēnešiem ilgi. Ja problēma būs steidzama, Tu noteikti nevēlēsies gaidīt, piemēram, pusgadu.

Nevar nepieminēt arī zobārstu, kura pakalpojumi dažiem var izmaksāt vairāku algu apmēros. Saslimšanu, acu un zobu problēmas mēs diemžēl paredzēt nevaram. Ko darīt, lai saslimšana notiktu retāk un šādi izdevumi nerastos?

Nodarbošanās ar fiziskām aktivitātēm

Regulāra nodarbošanās ar sportu vai citām fiziskām aktivitātēm ir priekšnoteikums labai pašsajūtai. Sportošana un kustēšanās ne tikai uzturēs Tevi labā fiziskā formā, bet palīdzēs arī Tavai smadzeņu darbībai, organisma sirds–asinsvadu sistēmai, plaušām, nervu sistēmai, un, protams, tā samazina risku saslimt ar dažādām slimībām. Domājams, nevienu vien reizi esi dzirdējis, ka kustības var aizstāt jebkuras zāles. Zāles var izmaksāt daudz. Ja netici, uzjautā kādam pensionāram, kurš regulāri lieto zāles, tieši tāpēc sāc domāt par veselību jau tagad! Vēlāk var būt par vēlu.

Ja atradīsi sporta veidu, kas patiešām aizrauj, tad sportošanai vajadzētu kļūt par hobiju, nevis vienkārši par pienākumu, kas jāpaveic (gluži tāpat kā istabas tīrīšana, trauku mazgāšana u.tml.). Patīk braukt ar velosipēdu? Brauc! Patīk skriet? Skrien! Patīk peldēt? Peldi (arī ziemā var peldēt, apmeklējot baseinu)! Galvenais ir atrast to, kas Tevi no visas sirds aizrauj.

Ja nevēlies sportot, tad pilnīgi pietiks, ja katru vakaru dosies kādā garākā pastaigā, kas būs vismaz divus, trīs kilometrus gara. Aprunājies ar savu otro pusīti vai kaimiņieni – varbūt viņa ir gatava doties kopā pastaigā ar Tevi!? Tu ne tikai uzturēsi sevi labā formā, bet arī lieliski pavadīsi laiku.

Veselīgs uzturs

Ko gan sniegs sportošana, ja katru vakaru pēc sportošanas “nolocīsi” hamburgeru, eļļā ceptus frī un saldinātu dzērienu? Protams, pa retam arī šādus ēdienus var notiesāt, un tas nekādā mērā neatstās negatīvu ietekmi uz Tavu veselību, taču tam nevajadzētu kļūt par ikdienu, jo agrāk vai vēlāk Tev var sākties veselības problēmas, kas nozīmē arī ārstu apmeklēšanu.

Konfekšu vietā lieto augļus un dārzeņus, baltmaizes vietā ēd rupjmaizi, saldināto dzērienu vietā - ūdeni, pienu, kefīru u.c. Jau pēc pāris dienām Tavs organisms būs pieradis pie šādām pārmaiņām, un Tu redzēsi, ka, ieejot veikalā, Tava kāre pēc saldumiem būs mazinājusies.  

Vasara, rudens – laiks, kad varam ēst produktus, kas izaudzēti piemājas dārzā bez dažādām ķīmijām un citām vielām. Kas gan var būt veselīgāks? Veselīgs uzturs ir svarīgākais elements jebkura organisma darbībā.

Ja ir aizdomas par veselības problēmām, laicīgi apmeklē ārstu

Šķiet, ka kāds no zobiem ir caurs? Vairs tālumā nespēj visu saredzēt? No rītiem nepārtraukti sāp vēders? Tevi nomoka lielas galvassāpes? Dodies pie ārsta laicīgi, jo var gadīties, ka atliekot un atliekot vizīti pie ārsta ar cerību, ka viss pāries pat no sevis, var iedzīvoties tikai vēl lielākās problēmās un beigu beigās arī lielākos tēriņos. Kāpēc vēlāk maksāt par zoba labošanu un nervu skalošanu 150 €, ja šobrīd to vari izdarīt par 50 €, tajā pašā laikā aiztaupot sāpes?

Veselības problēmas cilvēkiem mēdz būt dažādas, sākot ar sīkām problēmām, kas dzīvot netraucē, un beidzot ar tādām, no kurām ir atkarīga visa turpmākā dzīve. Ikviens var nonākt situācijā, kad pietrūkst līdzekļu zālēm un ārstēšanai. Ko darīt? Ja Tev nav bagāta tante vai onkulis ārzemēs, tad var noderēt kredīti internetā. Aizdevēji, kas piedāvā kredītus internetā, bieži vien ir ieinteresēti un gatavi palīdzēt cilvēkiem, kuriem steidzami nepieciešami papildus naudas līdzekļi.